Rowery dla dzieci

Wybór roweru dla dziecka to bardzo przyjemna sprawa. Wiadomo, że takim prezentem sprawimy maluchowi ogromną radość. Często kupowane są one na szczególne okazje. Dla podkreślenia ważności chwili lub jako nagroda za ważne osiągnięcie dziecka. Jest to także wejście w nowy etap rozwoju i nabywanie kolejnej, trudnej dość umiejętności.

Wybór roweru dla dziecka jest zadaniem całkiem przyjemnymRowery dziecięce powinien być dostosowany do wieku i wzrostu dziecka. Najmłodszym dzieciom kupujemy modele na trzech kółkach. Służą one do opanowania sposobu kierowania rowerem, oraz do nauki pedałowania. Wbrew pozorom dla dziecka trzyletniego są to naprawdę trudne czynności, które musi nauczyć się koordynować. W ten sposób będzie umiało poruszać się tym pojazdem. Z czasem rower można zmienić na większy. Dla kilkulatków mają one zazwyczaj cztery koła. Z tym, że dwa boczne, małe kółka można później odkręcić. Ich zadaniem jest oswoić dziecko z utrzymywaniem równowagi, a gdy będzie gotowe na jazdę na dwóch kółkach, można je odłączyć. W ten sposób mamy jakby dwa rowery w jednym.

Dla starszaków produkowane są rowery na dwóch kołach. Mają różne ramy, siodełka, przerzutki. Mają też mnóstwo wzorów. Jedne bardziej charakterystyczne dla chłopców, inne w dziewczęcych kolorach. Popularne są także rowery biegowe do nauki jazdy (czyli: http://www.sosrodzice.pl/jaki-rowerek-biegowy-dla-dwulatka/). Nie mają one pedałów. Dlatego dziecko jadąc na takim rowerze musi odpychać się nogami. Ma on przyspieszyć naukę utrzymywania równowagi na rowerze dwukołowym. Zanim wybierzemy się z dzieckiem na przejażdżkę, warto zaopatrzyć je w odpowiednie ochraniacze i kask. Dzięki temu będziemy spokojni o bezpieczeństwo malucha.

W początkowej fazie nauki jazdy upadki są bardzo częste, dlatego takie ochraniacze są niezbędne. Uchronią dziecko przed niepotrzebnymi urazami i stłuczeniami. Dzięki temu ta umiejętność będzie bardzo przyjemna.

,