Jaki wybrać dobry rower?

Wybierając rower na początku trzeba określić nasze potrzeby. Przede wszystkim zastanawiamy się, dla kogo jest on przeznaczony, czy użytkownikiem będzie osoba dorosła czy dziecko. Ważne jest także, czy będzie to kobieta czy mężczyzna. Następnie zastanawiamy się gdzie tym rowerem będziemy najczęściej jeździć. Jeżeli w trudnych warunkach, to warto wybrać górala. (o wyborze jeszcze kilka słów tutaj: http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105130,11290948,Jaki_rower_wybrac___megaporadnik_Polski_na_Rowery.html)

5510292570_105d3b8217_bDla płaskich powierzchni lepiej sprawdzi się rower szosowy lub miejski. Liczy się także to, czy będziemy nim jeździć tylko od czasu do czasu, czy zamierzamy na poważnie zająć się tym sportem. Jeżeli chodzi o dzieci to ważne jest dostosowanie pojazdu także do jego wzrostu. Jeżeli pedały są zbyt nisko lub zbyt wysoko, to jazda takim rowerem będzie niewygodna, a także niezdrowa dla młodego organizmu. Firmy sprzedające taki sprzęt dokładnie określają przedziały wzrostowe dla wybranych rowerów. Jeżeli już określimy te wszystkie potrzeby, to wtedy można poradzić się sprzedawcy i poprosić o zaproponowanie modelu, który spełni nasze oczekiwania.

W zależności od potrzeb wybierzemy rower miejski, szosowy lub górski. Ważne jest też to, z jakich materiałów jest wykonany. Jeżeli konieczne będzie częste podnoszenie go, to musi być jak najlżejszy, aby dodatkowo nie obciążać organizmu. Jeśli mamy bardziej sprecyzowaną wizję tego pojazdu, to możemy także dobrać odpowiadające nam akcesoria rowerowe (do wyboru, do koloru: http://www.cyklotur.com/akcesoria/).

Ważne jest, aby rower kupować u sprawdzonych firm. Jest to zakup na lata, dlatego warto wiedzieć, że jest solidnie wykonany i posłuży bez usterek przez długi czas. Godny polecenia jest na przykład rower Kross. Jest to polska firma. Powstała w okolicach Warszawy ponad dwadzieścia lat temu. Przez te lata ciężko pracowała, aby uzyskać swoją obecną renomę. Są to rowery naprawdę najlepszej jakości. Niczym nie odbiegają od zagranicznych konkurentów.